Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

Hırsız Alarmı Nedir? sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Hırsızlık, can ve mal güvenliğimizi ciddi anlamda tehdit eden, karşılaşılması durumunda hayatımızda onarılması güç, ağır izler bırakan bir vakadır. Hırsızlık vakalarının artmasıyla, Hırsız Alarm Sistemlerine ihtiyaç her geçen gün yükselmektedir.

Hırsızlık olaylarının artması insanları Hırsız Alarm Sistemi gibi uyarı ve ihbar sistemleri arayışına itmiştir. Bu ihtiyaca cevap verme adına günümüzde kullanılan Hırsız Alarm Sistemleri teknolojisi geliştirilmiştir.

Hırsızlık olaylarının artmasını önlemek için çelik kapılar veya diğer güvenlik önlemlerinin yanı sıra Hırsız Alarm Sistemlerinin kurulması da önemlidir. Hırsızlığın önlenmesinde en caydırıcı önlemlerden biri olan Ev Hırsız Alarm Sistemleri sayesinde mal kaybının ya da tatsız durumların önüne geçebilmek için güvenlik tedbirlerinizi arttırabilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistemlerini kurdurmak, bizim için önemli olan mekanlarda can ve mal güvenliğimize katkı sağlayarak huzurlu ve güvenli bir hayat sürmemizi sağlamaktadır. Bunun yanında yaşam kalitemizin artmasını da sağlamaktadır.

Hırsız Alarm, ev, işyeri, ofis, fabrika ve işletmeler gibi bizim için önem arz eden yerleri hırsızlık olaylarına karşı koruma altına alan Elektronik Güvenlik Sistemlerinden biridir.

Bu sebeple ev ve iş yerlerinde kullanılmakta olan Hırsız Alarm Sistemi, özellikle kapı, pencere gibi giriş alanlarının yakınlarında yer almaktadır. Özellikle Hareket Sensörü ile çalışan Hırsız Alarmı anında hareketi algılayarak sesli uyarı vermektedir.

Hırsız Alarm Sistemleri tuş takımı, iletim geçiren panel ve ses odaklı siren olmak üzere üç ana parçadan oluşmaktadır. Ancak ihtiyaç halinde bu alanda hizmet vermekte olan firmalar aracılığı ile daha fazla ses odaklı siren ve sensör konularak parça sayısı arttırabilmektedir.

 

Bu alarm sistemleri içerisinde:

 • Manyetik Kontak: Açık kalan kapı ve pencerelere dair bilgilendirmeyi yapmaktadır.
 • PIR Dedektörü: Uygulandığı mekan içerisindeki hareketlenmeleri bildirmekle görevlendirilmektedir.
 • Cam Kırılma Dedektörü: Cam kırılması sırasında çıkan sesi algılayarak alarm panelini uyarmaktadır.

 

Firmamız sizin, ailenizin, evinizin ve iş yerinizin güvenliğini son teknoloji Hırsız Alarm Sistemi ile sağlamakta olup, bu alanda sektörde en çok tercih edilen firmaların arasında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza en uygun Hırsız Alarm Fiyatları ve özellikleri ile ilgili bilgi veya teklif almak için bizimle İletişime geçebilirsiniz.

 

Hırsız Alarm Özellikleri

Evler ve iş yerlerinde kurulacak olan Hırsız Alarm Sistemleri iki ana başlıkta toplanmaktadır:

 • Kablolu Hırsız Alarm Sistemleri
 • Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri

 

Çalışma prensibi ve işleyiş olarak ikisinin birbirinden farkı yoktur, aynı mantık ile çalışmaktadırlar. İkisinin arasındaki tek fark ana panel ile dedektörler arasındaki haberleşmenin Kablolu Hırsız Alarm Sistemlerinde DT 8 kablo aracılığı ile yapılması; Kablosuz Hırsız Alarm Sistemlerinde ise Hırsız Alarm Paneli ile dedektörler arasındaki haberleşmenin RF Radyo Sinyalleri ile yapılmasıdır.

Tercih edilmesi gereken güvenlik açığı olmamasından ve fiyat avantajı olmasından dolayı kesinlikle Kablolu Hırsız Alarm Sistemi olmalıdır. Kablo çekmenin çok sıkıntılı olduğu yerlerde kablosuz sistem tercih edilebilir.

Mekanda bulunan telefon hattı veya internet hattı aracılığı ile çalışmaktadır. Kurulum tamamlandığında üzerinde yer alan düğme ile aktifleştirilen bu sistem, kurulan sirenler sayesinde hırsızlığı önlemektedir.

 

Alarm Sistemlerinin Özellikleri arasında:

 • Mesaj uygulaması ile ev ya da iş yeri sahiplerine tehlike anı mesaj olarak gönderilebilmektedir. Bu uygulamanın aktifleştirilmesi için kişilerin telefon numaralarının Alarm Sistemi hafızasına kayıt edilmesi gerekmektedir.
 • Bu alarm sistemine ait diğer bir özellik ise hırsızlık dışında oluşacak herhangi başka bir tehlikeyi de haberdar edilebilme özelliğidir.
 • Tüm bu özelliklerin Hırsız Alarm Sistemine eklenebilmesi, alanında uzman firmalar tarafından yapılabilmektedir. Bu alanda hizmet vermekte olan firmalar, ilgili sistemi sürekli geliştirmektedir. Bu sayede dışarıdan gelecek olan her türlü tehdide karşı hazırlıklı durumda bulunulmakta ve tehdide karşı anında çözüm üretilebilmektedir.

 

Hırsız Alarm Bileşenleri

Hırsız Alarm Paneli

Hırsız Alarm Sistemi Paneli sistemdeki tüm dedektörlerin üzerinde toplandığı elektronik kartın içinde olduğu paneldir. Hırsız Alarm Paneli zone (bölge) sayılarına göre modellere ayrılırlar.

Panel seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli husus en az kullanılacak dedektör adedince zone sayısının olmasıdır. Buda bize alarmın geldiği bölgeyi tam olarak bilmemizi sağlamaktadır. Bir panelde markasına göre 1 zone 20 adete kadar dedektör bağlanabilmektedir. 

Hırsız Alarm Sistemleri, kullanılan son teknoloji ürünler olmakla birlikte birtakım aksesuar ve ekipmanlar ile desteklenerek daha etkili bir koruma sağlayabilmektedir.

 • Alarm Paneli: Tüm ekipman ve aksesuarların birleştiği yer olarak, tüm dedektörlerin birbiri ile haberleşmesini sağlamaktadır.
 • Pır Dedektörü: İçerisinde hareket sensörü bulunduran bir mekanizmaya sahip olmakla birlikte firmamız tarafından da desteklenen, evcil hayvanları algılamayan modelleri ile kurulabilmektedir.
 • Gaz ve Duman Dedektörü: Yangın sonucu ortaya çıkan duman ve doğal gaz kaçağını algılayarak anında uyarı veren sistemdir.
 • Panik Butonu : Manuel kullanıma açık olup tehlike anında kullanıcı tarafından butona basılması halinde gerekli kurumlara uyarı vermektedir.

Tüm bu ekipmanlar firmamız tarafından Alarm Sistemleri içerisine müşterinin tercihine bağlı olarak kurulmakla birlikte tüm ürünler son teknoloji güvenlik yazılım ve donanımları ile desteklenmektedir.

 

Paneller Hırsız Alarm Sisteminin yanında ayrıca, su baskını alarm sistemi ve sağlık gibi acil durum bildirme gibi farklı amaçlarda da kullanılabilmektedir. Ayrıca ana kart üzerinde entegre olan kominikatör devre sayesinde Hırsız Alarm Sistemini belli bir alarm takip merkezine bağlayarak sistem üzerindeki tüm sinyallerin takibini yapıp ilgili yerleri bilgilendirerek gerekli müdahalenin yapılmasını sağlamaktadır.

 

Hırsız Alarm Sistemleri Avantajları

 • Ev ve iş yerlerinin güvenliğine yönelik uygulamalardan biri olan bu sistemler oldukça basit bir mantık ile çalışmaktadır. Son teknoloji ürünler olmalarından dolayı da oldukça etkin olmaktadır.
 • Bu uyarı sistemlerinde, hareket sensörü, güvenlik kamerası gibi farklı ekipmanlar eve zorla ya da gizli girişi algılamaktadır. Yangın gibi tehlikelerde ise duman ve ısıyı algılayarak kullanıcıya ve alarm takip merkezine haber vererek durumu anında bildirmektedir.
 • Evlerde aile ile geçirilen vakitlerde güvenli hissetmek,
 • Evde bulunulmadığında evi güvende tutmak,
 • Ayrıca iş yerlerin de kullanılmadığı zaman dış tehlikelerden korumak,
 • Hem mal hem de can kaybının önüne geçebilmek adına Hırsız Alarm Sistemlerini kullanmak büyük önem arz etmektedir.


Ayrıca firmamız yanlış ve hatalı ihbarların önüne geçmek için parola uygulaması ile çalışmaktadır. Kullanıcıların belirlediği parola, alarm durumunda etkinleştirildiği takdirde tehlikeli ya da acil bir durumun olmadığı anlaşılmaktadır. Bu sayede hem kullanıcıların güvenliği sağlanmakta hem de aynı zamanda bu önemli kurumlarda zaman kaybının meydana gelmesinin önüne geçilmektedir.